Везенков пропусна и мача срещу Клипърс, Сакраменто продължи с възхода

Най-добрият спортист на България за 2023 г. - Александър Везенков, не игра при победата на клубния си Сакраменто Кингс срещу тима на ЛА Клипърс със 123:107 (25:28 33:23 31:29 34:27).

Българинът продължава да лекува контузията си в глезена, която получи в средата на месеца.

Везенков ще отсъства дълго време, състоянието на глезена му не е добро

Иначе победата бе от изключително значение за "кралете", които успяха да се завърнат на петото място в Западната конференция, което заемаха през по-голямата част от сезона и което дава право на директно участие в 1/8-финалите на плейофите.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Сакраменто има баланс от 33 победи и 23 поражения, докато съперникът им от Клипърс, който също се намира на Запад е четвърти с 37 успеха и 19 загуби.

Домакините от ЛА Клипърс стартиха с петица в състав от Терънс Ман, Кауай Ленард, Ивица Зубац, Норман Пауъл и Джеймс Хардън.

От другата страна на паркета Майк Браун в отсъствието на Везенков започна с познатата стартова петица в лицето на Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис, Кевин Хъртър и Ди'Аарън Фокс.

Най-резултатен за победителите бе Ди'Аарън Фокс, който отбеляза 33 точки. Домантас Сабонис пък за поредна вечер се развихри и направи един от многото си "трипъл-дабъл" със 17 точки, 15 борби и 12 асистенции.

От Клипърс най-резултатен бе Норман Пауъл с 21 точки. По 20 точки добавиха и Кауай Ленард и Джеймс Хардън.

Следващият мач на Сакраменто е след по-малко от 24 часа, като калифорнийци ще приемат отборът на Маями Хийт, който се намира на седмото място в Източната конференция. Двубоят е в утрешния 27-и февруари (вторник) и започва от 5:00 часа българско време, като Sportal.bg ще ви предложи развръзката.