Опашкар попари Наполи в последните секунди

Отборите на Каляри и Наполи завършиха наравно 1:1 на “Унипол Домус” в среща от 26-ия кръг на Серия "А". За “партенопеите” това беше трето поредно реми с този резултат във всички турнири, като тимът не е спечелил нито един от последните си четири мача. “Рособлу” пък нямат победа в последните си шест двубоя.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Домакините решиха, че са повели в 32-рата минута след автогол на Амир Рахмани, но той беше отменен от ВАР заради засада на влияещия върху ситуацията Джанлука Лападула. За сметка на това неаполитанците бяха тези, които взеха аванс. Това стана в 66-ата минута, когато Джакомо Распадори отне топката от Томазо Ауджело и я центрира към Виктор Осимен, който се разписа с глава. Все пак сардинци успяха да избегнат загубата, и то с изравнителен гол в шестата минута на добавеното време. Тогава Алберто Досена пусна страхотен прехвърлящ пас в наказателното поле, където Зито Лувумбо овладя топката и с мощен шут я прати в мрежата за крайното 1:1.

Така Наполи остава на 9-ото място в класирането с актив от 37 точки, докато Каляри е на предпоследната 19-а позиция с 20 пункта, седем от които бяха спечелени с голове в добавеното време.