Бостън не се затрудни с Ню Йорк, очаквани победи за Орландо и Минесота

Тази нощ се изиграха три мача от редовия сезон на НБА. Детройт Пистънс загуби у дома от Орландо Меджик, Бостън Селтикс спечели визитата си на Ню Йорк Никс, а Минесота Тимбъруулвс очаквано се справи със съпротивата на Бруклин Нетс.

Довечера предстоят срещите Филаделфия 76ърс - Милуоки Бъкс и Финикс Сънс - ЛА Лейкърс.

Орландо надви със 112:109 състава с най-слаби показатели в лигата - Детройт Пистънс, но победата не дойде лесно. В герой за гостите се превърна Паоло Банчеро, който вкара кош в последната секунда, а беше точен и от наказателната линия, за да донесе третия пореден успех на отбора от Флорида. Банчеро беше най-резултатен за Меджик с 15 точки, а по 14 добавиха братята Франц и Мортиц Вагнер. За Детройт над всички беше Кейд Кънингам с 26 точки.

Водачът в Източната конкференция Бостън Селтикс затвърди отличната си форма с победа над Ню Йорк Никс в "Медисън Скуеър Гардън" - 116:102. Домакините стояха равностойно през първото полувреме, но в третата четвърт Бостън се откъсна. Джейлън Браун наниза 30 точки за "келтите", а Кристапс Порзингис вкара 22 срещу бившия си тим. Джейсън Тейтъм се отчете със скромните за възможностите си 19 точки. Джейлън Брънсън дълго време задържаше Ню Йорк в мача. Гардът завърши с 34 точки, 9 асистенции и 3 борби.

Минесота Тимбъруулвс спечели у дома срещу Бруклин Нетс със 101:86. След драматичната загуба от Милуоки Бъкс снощи, "горските вълци" лесно подчиниха един аутсайдерите от началото на сезона. Антъни Едуардс беше най-резултатен за домакините с 29 точки. 28 добави Карл-Антъни Таунс. Кам Томас отбеляза 18 точки за Бруклин, а звездата на "мрежите" Микел Бриджис завърши с 15, но направи и 8 аистснеции.