Черно море с бърза победа над Хебър

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха 7-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Пламен Христов тим би категорично и бързо у дома Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) в среща от 18-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така варненци се изкачиха на 8-о място във временното класиране със 7 победи, 11 загуби и 22 точки. Хебър пък се смъкна на 10-а позиция с 5 победи, 13 загуби и 17 точки.

В следващия 19-и кръг Черно море приема Пирин (Разлог), докато пазарджиклии са домакини на лидера Дея спорт (Бургас). Мачовете са съответно в неделя (3 март) от 18,00 часа и в петък (1 март) от 18,30 часа.

Домакините от Черно море започнаха мощно в първия гейм и поведоха със 7:1, след което продължиха да контролират играта до крайното 25:20. Във втората част гостите от Пазарджик взеха лек начален аванс от 4:2, който се запази до 10:8. Постепенно варненци направиха обрат и спечелиха гейма спокойно с 25:18. Третата част бе най-оспорваната, но Черно море успя да надделее и се поздрави с победата след 25:22 и 3:0.

За Най-полезен играч (MVP) на мача бе отличен либерото на победителите Мартин Иванов.

Снимки: Facebook Народен спорт