БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Монтана изнесе урок на Локо София

Монтана 2003 надви Локомотив София с 92:63 (36:16, 14:17, 28:16, 14:14) като домакин в зала „Младост“ и записа втори успех във втория етап на шампионата в женското баскетболно първенство. Локомотив допусна пето поредно поражение.

Домакините започнаха много силно и се откъснаха с 20 точки аванс за първите 10 минути игра – 36:16. До края на двубоя те поддържаха преднината си, като на почивката водеха с 50:33, а след третата четвърт резултатът бе 78:49. През второто полувреме Монтана 2003 записа и най-голямата преднина в срещата от 35 точки.

Берое си върна на Рилски в първенството

Тая Робинсън бе най-полезна за състава от Монтана с 23 точки, 9 борби и 5 асистенции, а Янина Тодорова се включи с 18 точки, 9 борби и 4 асистенции.

За гостите от София Магдалена Георгиева бе най-резултатна с 14 точки и 3 борби, а по 12 точки отбелязаха Ванеса Кокалова и Маргарита Иванова.