Берое си върна на Рилски в първенството

Шампионът Берое победи носителя на Купата на България за 2024 година Рилски спортист с 90:66 (18:16, 27:16, 24:22, 21:12) като домакин в Стара Загора в среща от петия кръг от Първата четворка в първенството на страната по баскетбол за жени. Двубоят бе повторение на финала в турнира за Купата на България, в който за първи път в историята си триумфира тимът от Самоков, но за разлика от тогава сега старозагорки имаха превъзходство.

Успехът бе пети пореден за Берое в този втори етап на женското първенство, а Рилски спортист претърпя втора загуба.

Двата състава изиграха равностойна първа четвърт, но до почивката успя да вземе преднина от 13 точки – 45:32. И след паузата домакините поддържаха аванса си и не позволиха на Рилски спортист да застраши водачеството им. Най-голямата разлика в полза на Берое беше 26 точки.

Цветомира Наумова бе близо до „трибъл-дабъл“, завършвайки с 20 точки, 9 борби и 8 асистенции. Николина Зубач допринесе със 17 точки и 6 борби, а Николет Гилдей се отчете с 16 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За Рилски спортист Деница Манолова оформи „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 11 борби, а Радина Илиева добави 11 точки, 3 борби и 7 асистенции.