Хайденхайм си тръгна с точка от Берлин

Унион (Берлин) не успя да победа Хайденхайм и остана на три точки зад днешния си съперник. Срещата на два отбора в средата на класирането завърши 2:2.

Гостите поведоха още в третата минута. Защитата на Унион не успя да изчисти топката и Никола Доведан се възползва, откривайки резултата. Двубоят се превърна в сериозна битка от самото начало, а Хайденхайм стоеше отлично. На домакините им трябваше четвърт час, за да влязат в ритъм. След това попадение на Госенс бе отменено поради засада.

Столичани имаха предимство, но можеше да се окажат догонващи с две попадение. Бесте обаче се забави с удара и пропусна възможността. В края на първата част се стигна до пълен обрат. Госенс изравни, а малко по-късно асистира на Шефер и Унион поведе.

След почивката домакините имаха по-голям контрол, но постепенно Хайденхайм успя да изравни играта. Гостите стигнаха до изравняване в 71-ата минута, когато Бесте елегантно преодоля вратаря. Малко след гола Унион стигна до възможност, която се оказа последният добър шанс в мача.

Снимки: Imago