Манчестър Сити устоя на сериозен натиск, за да се доближи отново до Ливърпул

Манчестър Сити отново се доближи само на точка зад лидера Ливърпул, след като очаквано, макар и трудно, шампионите победиха с 1:0 Борнемут на „Виталити Стейдиъм“. Така „гражданите“ запазват стопроцентова си успеваемост срещу този съперник, като това е 14-ата им победа над „черешките“ в Премиър лийг от 14 мача между двата отбора. Фил Фоудън откри резултата в 24-тата минута. След това шампионите имаха сериозни проблеми, особено след почивката, но Борнемут не успя да използва положенията, до които стигна, а и Едерсон предотврати сигурен гол. Така Сити спечели втори пореден мач с минимален резултат, след като през седмицата надделя над Брентфорд също с 1:0.

Андони Ираола направи само една промяна в сравнение с мача с Нюкасъл (2:2). Милош Керкез замени Лойд Кели, който не бе групата за днешния двубой.

Сред резервите отново остана плеймейкърът на Манчестър Кевин Де Бройне. Иначе Гуардиола направи три ротации в сравнение с двубоя с Брентфорд през седмицата. Нейтън Аке, Матеус Нунеш и Матео Ковачич влязоха на местата на Кайл Уокър, Хулиан Алварес и Оскар Боб.

Първата добра ситуация се откри пред Холанд в деветата минута. Фоудън много добре отклони от въздуха към норвежеца подаване от дълбочина, но ударът на голмайстора бе неточен и премина встрани. Домакините отговориха с много добър изстрел на Керкез от границата на наказателното поле, след който Едерсон трябваше да се намесва и го направи, избивайки топката над вратата.

„Черешките“ изглеждаха доста добре в тези първи минути, като защитата стоеше сравнително високо и играчите на Ираола се движеха много, за да не оставят пространства за шампионите. При всяка възможност Борнемут се опитваше и да атакува.

Без да налага особен натиск, Сити излезе напред в резултата в 24-тата минута. Ковачич прехвърли отбраната на домакините с едно подаване, намирайки Холанд в наказателното поле. Сенеси подходи лошо в опита да изчисти и норвежецът стреля от малък ъгъл. Нето изби, но Фоудън направи добавка отблизо за 0:1.

В добавеното време на първата част домакините разиграха добре и Кристи стреля опасно от границата на наказателното поле, но Едерсон за втори път днес направи спасяване. След това не се стигна до добавка, защото Соланке бе в положение на засада.

В 52-рата минута Холанд проби отдясно, избута с ръка в наказателното поле Забарний и стреля, но все пак украинецът успя да блокира с тялото си, въпреки че бе паднал. Три минути след това Семеньо напредна мощно, преодоля Аке и центрира ниско, но Тавърниър не успя да нанесе добър удар, пропускайки изгодна възможност. Борнемут започна да играе все по-силно и в 59-ата минута домакините имаха нов шанс. Соланке задържа добре в наказателно поле, след което върна към Тавърниър, който стреля по диагонала от 20-ина метра, но топката премина встрани.

В 68-ата минута „черешките“ бяха още по-близо до гола, но Едерсон, чието тяло бе във вратата, боксира на самата голлиния топката след удар с глава на Соланке.

¼ час преди края Холанд можеше да убие надеждите на домакините, но Нето изби силния му удар отблизо. Веднага след това норвежецът бе заменен от Алварес.

Борнемут продължи да създава възможности, от които не се възползваше. В 83-тата минута Уатара много добре овладя и напредна отляво, но сгреши финалния пас към Семеньо. Малко след това отново Уатара се справи с двама играчи и стреля към далечния ъгъл, но встрани от целта. В 90-ата минута и Унал нанесе много опасен удар с глава, но топката отново премина от външната страна на гредата. "Черешките" натискаха до самия край, но така и не успяха да стигнат до заветния гол.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages