Николай Неделчев стигна до полуфиналите във Испания

Николай Неделчев се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове във Вийена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Българинът, който преодоля квалификациите след три победи, елиминира номер 4 в схемата Даниел Мерида (Испания) след обрат с 4:6, 7:6(5), 7:5 за малко повече от три часа на корта. Така той записа шести пореден успех в надпреварата.

Неделчев загуби първия сет, но взе втория след тайбрек и изравни резултата. В решителната трета част той поведе с 3:1, но Мерида изравни. След това испанецът направи пробив за 5:4, но българинът спечели три поредни гейма и затвори мача.

В спор за място на финала Неделчев ще играе утре срещу друг представител на домакините - Алехо Санчес.