Молде унижи като гост Легия (Варшава)

Молде разби с 3:0 Легия (Варшава) като гост и с общ резултат 6:2 продължава напред в Лигата на конференциите. Головете за норвежците отбелязаха Фредрик Гулбрандсен (2', 67') и Ейрик Хестад (20').

Гостите започнаха много по-добре мача и още във втората минута поведоха. Играч на Молде навлезе опасно отляво и пусна успоредно на вратата подаване, стражът на Легия Кацпер Тобиаш изби, но топката попадна точно на крака на Фредрик Гулбрандсен, който откри резултата. Норвежците успяха да вкарат и второ попадение в 20-ата минута. Далечен изстрел на Маркус Андре Кааса нацели страничната греда на поляците, които обаче не успяха да се организират добре. От това се възползва Магнус Волф Ейкрем центрира, а Ейрик Хестад чукна топката с пета и тя влетя в мрежата на Тобиаш за 0:2.

Ултрасите на Легия се подиграха с УЕФА по оригинален начин

Легия опита да реагира на ранните два гола, но удари на Жосуе и Томас Пекхарт бяха неточни, а шут на Марк Гуал бе спасен от Оливер Петерсен. Вместо това домакините инкасираха още едно попадение в 67-ата минута, дело отново на Гулбрандсен.

Снимки: Imago