Олимпиакос удари Ференцварош и в реванша

Олимпиакос спечели и реванша срещу Ференцварош от плейофа в Лигата на конференциите. Гръцкият гранд се наложи с 1:0 в гостуването си в Унгария, след като бе спечелил със същия резултат и на свой терен. Така той продължава към 1/8-финалите с общ резултат 2:0 от двата мача.

Гостите диктуваха събитията на терена и съвсем заслужено стигнаха до успеха. Гърците имаха няколко добри положения през първото полувреме, пропуснати от Аюб Ел Кааби и Константинос Фортунис.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В самия край на полувремето обаче гостите получиха дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле. Аюб Ел Кааби изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Ференцварош така и не успя да се съвземе през втората част и да притесни по-сериозно съперника си в търсене на обрат. Вместо това в 84-тата минута Стеван Йоветич пропусна чудесна възможност да удвои преднината на Олимпиакос.

В крайна сметка гръцкия гранд все пак взе своето от този двубой и продължава към 1/8-финалите, а Ференцварош се сбогува с турнира на този етап.