Карабах и Брага си вкараха три гола в продълженията

Карабах имаше солиден аванс след първия мач от плейфоите на Лига Европа. Тимът спечели с 4:2 като гост в Брага, но португалците успяха да стигнат до продължения в Азербайджан. Те спечелиха редовното време с 2:0. В продълженията двата отбора си вкараха три гола, гостите спечелиха с 3:2, но отпаднаха от надпреварата. Срещата бе ръководена от българската съдийска бригада начело с Георги Кабаков и ВАР-съдията Ивайло Стоянов.

В 57-ата минута при резултат 0:0 Кабаков показа втори жълт картон на Елвин Джафаргулиев и трябваше да го изгони. След това гостите вкараха два гола чрез чрез Рожер Фернандеш в 70-ата минута и чрез Алваро Фернандеш в 83-ата.

Бившият футболист на Локомотив (Пловдив) Матеус да Силва намали за Карабах в 102-ата минута. В 115-ата Кабаков даде дузпа за гостите, която беше превърната в гол от Симон Бенза. И когато трябваше да се стигне до дузпи, буквално с един от последните удари по топката тимът на домакините вкара за 2:3 и продължава напред. Разписа се Нариман Акхундзаде, за да класира за втори път този тим на осминафинал в турнир на УЕФА. Невниманието на Брага позволи на Карабах да предприеме бърза контраатака след свободен удар, завършила с гол, който елиминира португалския екип.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!