Аякс оцеля в Норвегия и отстрани Бодьо/Глимт

Аякс успя да преодолее плейофите на Лигата на конференциите след драматично гостуване на Бодьо/Глимт. Нидерландците спечелиха с 2:1 след продължения и с общ резултат 4:3 продължават напред. Домакините доминираха през целия мач и пропуснаха доста положения, като на три пъти удариха гредите.

Бодьо/Глимт започна по-активно двубоя и стигна до някои добри възможности, но не се възползва от тях, а вратарят на гостите Диант Рамай на два пъти се намеси отлично. Нидерландците основно се защитаваха през първия половин час, но в 34-ата минута успяха да поведат. Броди намери Берхаус и той с прекрасен удар откри резултата. До почивката домакините опитаха да реагират, но продължиха да бъдат неефективни в нападение.

В началото на втората част ситуацията се усложни за Аякс. Йосип Шутало повали Евиен и след разглеждане с ВАР получи червен картон. Това накара Бодьо/Глимт да тръгне още по-амбицирано в нападение. Домакините обаче нямаха късмет. Първо съдията отсъди дузпа, която отмени след разглеждане на монитор, а след това те удариха гредите на два пъти в рамките на няколко минути. Първо Патрик Берг нацели горната греда с удар от дистанция, а после Йенс Хауге също бе спрян от горната греда. На Соса пък му се наложи да избива от голлинията.

Натискът на Бодьо/Глимт се увеличаваше с всяка изминала минута, но агресивната им игра доведе до друг проблем. Грьонбек получи втори жълт картон след нарушение срещу Тахирович и двата отбора заиграха с 10 души. Норвежците стигнаха до изравняване в 83-ата минута изстрел на Берг от дистанция преодоля Рамай. В добавеното време имаше драматични моменти. Гостите пропуснаха прекрасна възможност да се разпишат, а попадение на техния съперник бе отменено поради засада.

Аякс играеше малко по-уверено в продълженията и организира поведе атаки, отколкото в редовното време. В 114-ата минута Кенет Тейлър вкара много красив гол и отново даде преднина на гостите. Последва натиск на норвежците и нови пропуски. Секунди преди края Сьоренсен удари греда с мощен удар от фал.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago