Загуби за Николай Неделчев и Антъни Генов на ITF турнир

Николай Неделчев отпадна във втория кръг на сингъл на на турнира на твърди кортове във Вийена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът, който преодоля квалификациите след три поредни победи, отстъпи пред представителя на домакините Диего Санчес в драматичен двубой с 3:6, 7:6(5), 6:4 за 3:26 часа.

Във втория сет Неделчев поведе с 5:2, но допусна изравняване. Все пак той спечели тайбрека и прати мача в трета част. В нея българинът направи решаващ пробив в деветия гейм и в следващия затвори срещата с втория си мачбол.

На четвъртфиналите на двойки Неделчев и Елгин Кублал (Нидерландия) не излязоха за двубоя срещу четвъртите поставени в схемата британци Дейвис Джеймс и Матю Съмърс.

Междувременно, Антъни Генов загуби на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис за мъже на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българинът и Федерико Вале (Италия) отстъпиха пред румънците Сезар Крету и Бодан Павел с 2:6, 2:6 за 68 минути.