Макаби Хайфа стигна до осминафиналите

Макаби Хайфа се класира за осминафиналите на Лигата на конференциите. Израелският тим удържа 1:1 при гостуването си на Гент в реванш от плейофите и с общ резултат 2:1 продължава напред. Срещата се игра пред празни трибуни поради съображения за сигурност.

Решително за успеха на Макаби бе ранният гол, до който стигна. В четвъртата минута Францди Пиеро откри резултата с голяма доза късмет. При първата атака на гостите нападателят стреля, топката се отклони в бранител и прехвърли вратаря.

Тимът от Хайфа продължи да тормози домакините на контраатака. Гент имаше предимство по отношение владеенето на топката, но не намираше пролуки в добре организираната защита на съперника. След почивката ситуацията не се промени много. Макаби започна по-добре втората част и стигна до някои възможности.

Постепенно белгийците вдигната темпото и натиснаха. Те стигнаха до изравнителен гол в 69-ата минута, като и второто попадение в мача падна след сериозен рикошет. Опит за удар на Тисудали се отклони в Сек и заблуди вратаря. Малко след това гостите останаха с човек по-малко, след като Даниел Сундгрен получи втори жълт картон. Към края Гент стигна до прекрасни шансове за нов гол, но не се възползва от тях. В добавеното време вратарят на Макаби Шарийф Кеуф направи блестящо спясаване след удар с глава на Ганделман.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago