Алекс Николов: Изиграхме страхотен мач, надяваме се да го повторим след седмица

Националът Александър Николов и неговият клуб Кучине Лубе (Чивитанова) са много близко до класиране на полуфинал в Шампионската лига.

Вицешампионите на Италия се наложиха като гост над вицешампиона на Турция Халкбанк с 3:1 (25:21, 25:21, 25:27, 25:22) в първата 1/4-финална среща, която се игра в зала “Зираат Банкккарт Хол” в Анкара.

Първи съдия на двубоя бе българинът Добромир Добрев.

Александър Николов изигра много силен двубой и стана най-резултатен за гостите със 17 точки (2 аса, 60% ефективност в атака, 25% перфектно и 50% позитивно посрещане - +11).

Срещата-реванш е след седмица в Италия.

Алекс Николов докосва полуфинал в ШЛ! Лубе срази Халкбанк в дербито на братя Лагумджия

Алекс Николов и съотборниците му от Лубе трябва да спечелят два гейма, за да продължат на полуфинал.

„Изиграхме страхотен мач, надяваме се да го повторим след седмица у дома. Засега сме много доволни. След третия гейм решихме веднага да обърнем страницата и да влезем в четвъртия с пълна нагласа. Благодарение на предимството, което взехме от първите точки и след това успяхме да затворим”, заяви Алекс Николов.