Христина Вучкова и Омаха с успех №4 в САЩ

Бившата националка Христина Вучкова и новият й отбор Омаха Суперновас (Небраска) записаха четвърта победа в новосформираната американска Професионална лига.

Волейболистката, която прекара първата част от сезона в китайския Ляонин, и тимът, воден от Лаура Кун, се наложиха над Орландо Валкирийс с 3:1 (25:13, 25:21, 21:25, 25:20).

Христина Вучкова игра в първите 3 гейма и записа с 6 точки (1 блок, 42% ефективност в атака).

Най-резултатна бе Брук Нуневилер с 16 точки (1 ас, 1 блок), 15 точки реализира Бетания де ла Крус (2 аса).

Тори Диксън се отчете с 12 точки (5 блока).

За Орландо Джил Гилън приключи с 14 точки (1 блокада), 12 точки добави Кезмиър Браун (1 ас, 3 блокади).

До момента Омаха има 4 победи и 2 загуби и е трети във временното класиране, Орландо е четвърти с 2 победи и 3 загуби.

В следващия кръг Омаха среща Кълъмбъс Фъри, на 22 февруари (четвъртък), в 02:00 часа.