Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Пламен Константинов: Играхме отвратително! Това е най-лошият ни мач през целия сезон

Бившият селекционер на националния отбор Пламен Константинов говори емоционално след домакинската загуба на водения от него Локомотив (Новосибирск) от Факел (Новий Уренгой) с 2:3 пред 5000 зрител в “Сибир Арена”.

Мартин Атанасов започна като титуляр за Локомотив, но сменен още в първия гейм от опитният Сергей Савин.

"Българският" Локомотив (Новосибирск) с нова драматична загуба в Русия

Денис Карягин също влезе от резервната скамейка в първата част и остана в игра до средата на четвъртия гейм.

За това време Карягин реализира 8 точки (1 блок, 37% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане - -1).

Старши треньорът на Локомотив Пламен Константинов обясни защо Факел победи в Новосибирск с 3:2.

„За наша сметка. Играхме отвратително! Това е най-лошият ни мач през целия сезон. Без старание, без борба. И в един момент се появи страхът, че може да загубим у дома. И нямаше проява на характер. Абсолютно заслужена загуба. Факел спечели. Трябва да си направим изводи. Феновете не заслужаваха волейболистите ни да играят така. Да, трудно е - пътуването е дълго, отново сменяме часовата зона. Но това не е извинение. Дойдоха 5000 зрители, пълната зала заслужаваше повече от нас”, заяви Пламен Константинов след мача.

Въпреки поражението, Локомотив остава втори във временното класиране с 19 победи, 5 загуби и 55 точки.

В следващия 25-и кръг играчите на Константинов са гости на слабака АСК (Нижний Новгород).

Срещата е в събота (24 февруари) от 18,00 часа българско време.