Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Победната серия на Ман Юнайтед продължи, Хойлунд не спира да бележи

Манчестър Юнайтед записа пета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 2:1 гостуването си на Лутън. Расмус Хойлунд се разписа в шести пореден мач от първенството. Датчанинът откри резултата 36 секунди след началото на двубоя и се разписа още веднъж в седмата минута. Карлтън Морис отбеляза за домакините в 14-ата минута. Тимът на Ерик тен Хаг създаде множество положения и можеше да спечели с доста по-голяма разлика.

Добрата поредица на Ман Юнайтед върна тима в битката за топ 4 и място в Шампионската лига. Той вече изостава само на пет точки от четвъртия Астън Вила и на 3 точки от Тотнъм, а преди няколко седмици бе много далеч от четворката. Лутън пък остава над зоната на изпадащите, но само с една точка над 18-ия Евертън.

Ман Юнайтед продължи да напада, а объркването в редиците на домакините бе сериозно. В четвъртата минута Рашфорд имаше шанс да удвои аванса. Той получи топката от Гарначо и нанесе удар от границата на наказателното поле. Топката бе отклонена, но вратарят Камински направи отлично спасяване. Втори гол обаче падна в неговата врата в седмата минута и негов автор отново бе Хойлунд. Удар на Гарначо бе отклонен с гърди от датчанина и се озова в мрежата.

Доминацията на “червените дяволи” продължи, а Рашфорд пропусна втора добра възможност. Удар на Гарначо пък отиде право в ръцете на Камински. Лутън се върна в мача в 14-ата минута след отлична работа на Чонг. След рикошет Морис стигна до топката преди Онана, който не излезе по възможно най-добрия начин. Попадението даде увереност на домакините и ситуацията на терена вече изглеждаше малко по-различно.

Лутън започна да играе все по-уверено и стигна до някои възможности. Грешка на Магуайър позволи на Баркли да напредне и да подаде на Уудроу, но опитът за удар бе отклонен от Варан. Секунди по-късно Ошо бе оставен непокрит в наказателното поле. Той стреля с глава, но доста неточно. Ситуацията на гостите се усложни, след жълти картони получиха последователно Шоу, Каземиро и Магуайър. Малко преди почивката Даути пропусна отлична възможност да изравни.

Проблемите за Тен Хаг се увеличаваха с всяка изминала минута. В края на първото полувреме се наложи Шоу да бъде сменен и в игра влезе Линдельоф. Английският национал бе под въпрос за двубоя и очевидно не можеше да даде повече. На почивката бяха извършени още две смени. Каземиро и Магуайър, които бяха с жълти картони, бяха извадени, за да не се рискува с това да бъдат изгонени. Въпреки тези промени Ман Юнайтед стартира много силно втората част. Удар на Бруно Фернандеш от отлична позиция спря в тялото на Мактоминей. Далот пък бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се справи и Камински му отне топката.

Срещата бе много открита и ситуациите се редяха и пред двете врати. Домакините опитаха да натиснат и организираха няколко добри атаки, но до удари не се стигна. Контраатаките на “червените дяволи” доведоха до доста по-сериозни опасности. Удар на Рашфорд бе отразен от Камински. След час игра прекрасна атака на гостите изведе Бруно Фернандеш, който преодоля вратаря и стреля към опразнената врата, но блестящ шпагат на Локонга предотврати гола. Гарначо също имаше възможност да стреля, а топката отиде в ръцете на Камински.

Защитата на Лутън не успяваше да се справя с атаките на съперника и бе преодолявана многократно. В 67-ата минута Гарначо пропусна следващата фантастична възможност. Аржентинецът бе изведен от Рашфорд сам срещу вратаря, като имаше много време, за да реши какво да прави. Той обаче се забави и не успя да заобиколи Камински, а при втория си опит ударът му бе блокиран. Малко по-късно Бруно Фернандеш отправи точен удар от фал, но стражът на домакините отново бе на ниво.

В 77-ата минута тимът на Роб Едуардс получи великолепен шанс да изравни. След центриране топката се озова в Ошо в наказателното поле. Неговият удар бе достатъчно прецизен и бе блокиран. При следващата атака на гостите Камински направи поредното си спасяване. Този път той се справи с удар на Хойлунд от близка дистанция. Последва още един пропуск на Бруно Фернандеш. В самия край на срещата Ман Юнайтед можеш да съжалява, защото след ъглов удар Рос Баркли насочи топката с глава и тя се удари в горната греда.

ЛУТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 - Хойлунд (1)
0:2 - Хойлунд (7)
1:2 - Морис (14)

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages