Шампионът Нефтохимик се изкачи на второто място с 6-и пореден успех при Мартин Стоев

Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) записа 6-а победа в шестия си мач под-ръководството на Мартин Стоев.

Бургазлии надиграха Марек Юнион Ивкони в Дупница с 3:0 (25:13, 25:19, 25:15) в 17-и кръг на ефбет Супер Волей.

Това бе 13-а победа на Нефтохимик в редовния сезон, като шампионът изпревари Левски и се изкачи на второто място във временното класиране с актив от 40 точки (13 победи, 4 загуби).

Двубоят започна ударно за волейболистите на Марек, които поведоха с 8:4 след два поредни аса на Ивайло Дамянов. Шампионите изравниха при 8:8 Цветелин Цветанов атакува в аут и Нефтохимик поведе с 12:9. При 9:13 Найден Найденов взе прекъсване. Иван Раич атакува успешно и бургазлии дръпнаха с 6 точки при 15:9. Нефтохимик лесно стигна до успех в първата част с категоричното 25:13, след като разпределителят Светослав Станков пусна технично топката.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Шампионите поведоха с 3:0 в началото на втората част след блокада на Бранимир Грозданов. Иван Раич направи резултата 6:4 за бургазлии. Ас на Мартин Симеонов възстанови равенството при 6:6. Единична блокада на Светослав Станков даде преднина на Нефтохимик от 9:7. Ас на Цветелин Цветанов и ново равенство при 11:11. Бранимир Грозданов атакува успешно и Нефтохимик поведе убедително с 16:12. Атака в центъра, а в следващото разиграване и блокада на Венцислав Рагин - 19:14. Найден Найденов взе прекъсване за Марек. Шампионите стигнаха до геймбол при 24:16 след атака на Стеван Симич. Последваха 3 поредни точки за домакините от Марек след добра серия на начален удар на Цветелин Цветанов - 19:24. Цветелин Цветанов би сервис в аут и Нефтохимик спечели втората част с 25:19.

Третата част започна равностойно. Равенството се запази до 5:5. Успешна атака на Ивайло Стойков и блокада на Александър Николов и Марек поведе със 7:5. Ас на Светослав Станков и бургазлии поведоха с 8:7. Ас на Розалин Пенчев и 10:8. Пайп на Розалин Пенчев - 12:10. Ас на Иван Раич и 14:0 за гостите. Нов ас на Иван Раич - 17:10. Георги Петров изведе бургазлии до мачбол при 24:14. Атака на Иван Раич донесе успеха на Нефтохимик в третата част с 2%:15 и 3:0 гейма.

Бранимир Грозданов отбеляза 11 точки за Нефтохимик, Стеван Симич и Иван Раич добавиха по 9.

Стеван Симич бе избран за MVP.

Мартин Симеонов и Цветелин Цветанов реализираха по 8 за Марек.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (13:25, 19:25, 15:25)
МАРЕК: Антон Станчев 2, Георги Бъчваров 4, Цветелин Цветанов 8, Мартин Симеонов 8, Любчо Янков 5, Ивайло Дамянов 4 - Димитър Механджийски-либеро (Александър Николов 3, Вилиан Хаджиев, Чавдар Саловски-либеро, Ивайло Стойков 3)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
НЕФТОХИМИК: Светослав Станков 7, Иван Раич 9, Розалин Пенчев 8, Бранимир Грозданов 11, Венцислав Рагин 5, Стеван Симич 9 - Николай Тодоров-либеро (Денис Чавдаров 1, Стилиян Асенов, Георги Петров 1, Ясен Петров, Симеон Добрев-либеро)
Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ.