Нотингам Форест с първа победа в Премиър лийг за 2024-та, ситуацията за Мойс става все по-тежка

Нотингам Форест дръпна с пет точки над зоната на изпадащите, след като постигна първа победа в Премиър лийг за годината, надделявайки с 2:0 над Уест Хам на „Сити Грануд“. Тайуо Ауоний и Калъм Хъдсън-Одой вкараха по един гол в добавеното време на двете полувремена, а гостите завършиха с човек по-малко, след като Калвин Филипс бе изогонен в 71-вата минута. За „чуковете“ това е осми пореден мач без победа и трето последователно поражение, което прави бъдещето на Дейвид Мойс все по-несигурно.

Домакините бяха категорично по-добрият отбор през първата част, но дълго време „чуковете“ удържаха нулевото равенство най-вече заради добрите намеси на Алфонс Ареола, който спаси много опасни удари на Еланга и Гибс-Уайт. Все пак Форест взе заслужен аванс в добавеното време на първата част, когато Тайуо Ауоний получи в наказателното поле, освободи се от бранителя до него и стреля покрай Ареола.

Лошото начало на кариерата на Калвин Филипс в Уест Хам продължи и в 71-вата минута английският национал бе изгонен, след като получи два жълти картона в рамките на три минути. Преди този мач престъпеният от Манчестър Сити играч имаше пряка вина за голове на съперника с двубоите с Борнемут и Манчестър Юнайтед.

Еланга пропусна да удвои, а в 87-ата минута гол на Данило бе отменен заради засада на Йейтс. Нотингам все пак стигна до 2:0 в добавеното време, след като Хъдсън-Одойс стреля в далечния ъгъл след асистенция на Еланга.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages