Йосиф Миладинов завърши на осмото място на финала на 100 метра бътерфлай на Световното първенство по плуване в Доха с време от 51.73 секунди. 20-годишният българин направи слаб старт и изостана от съперниците си, като въпреки че увеличи скоростта във вторите 50 метра, не можа да се пребори за по-високо класиране.
Златният медал спечели 19-годишният португалец Диого Матош Рибейро с време от 51.17 секунди. Втори остана австриецът Симон Буше с 51.25, а бронзът е за поляка Якуб Майерски с време от 51.32 секунди.
Миладинов, финалист в тази дисциплина на Олимпиадата в Токио 2020, за първи път плува във финал на 100 бътерфлай на световно първенство. Той вече има покрит олимпийски норматив "А" за участие на Игрите в Париж 2024.
Йосиф Миладинов е първият български плувец с участие във финали на всички големи форуми - олимпийски игри, световно и европейско първенство. Той е европейски вицешампион на 100 метра бътерфлай от Будапеща 2021.