Спартак (Варна) грабна победата в морското дерби с Черноморец (Бургас)

Спартак (Варна) започна по перфектен начин втория полусезон, след като се наложи с 2:0 у дома в морското дерби с Черноморец (Бургас) в двубой от 21-ия кръг на Втора лига. "Соколите" започнаха мача ударно и още в 12-ата минута отбелязаха гол след самостоятелен пробив, залъгващо движение и много технично изпълнение на Дани Начев в долния десен ъгъл.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

След попадението гостите погледнаха смело към вратата на домакините и на два пъти вратарят Никола Виденов трябваше да показва класа. В 40-ата минута Павел Жабов след центриране отляво се озова пред защитниците на Спартак и като по чудо не изравни. Неприятният момент през това полувреме бе контузията на капитана Виктор Митев, заменен от Дмитро Семенив.

През второто полувреме гостите отбелязаха гол чрез Самб Бадара, отменен поради засада. Играчите на Спартак  в последните минути тръгнаха смело напред, за да потърсят втори гол. Новото попълнение Джейми Емпие стреля от удобна позиция, но вратаря на гостите Димитър Тодоров отрази блестящо. Ивей Ромееш отправи опасен удар с глава над гредата, а в последната минута на продължението Румен Руменов със страхотен шут от движение от 20 метра подпечата победата на Спартак.

С тази победа варненци се изкачват отново на втората позиция с 39 точки. Те са на 2 от първия Септември, който все още не е играл. Черноморец (Бургас) е 14-ти с 24 точки и в серия от четири поредни загуби.