Ливърпул се развихри на стадион, на който не бе печелил, но плати висока цена

Ливърпул увеличи аванса си на върха в Премиър лийг, след като победи с 4:1 Брентфорд като гост в първи двубой от 25-ия кръг. Мърсисайдци не бяха печелили на този стадион във Висшата лига, но днес го направиха след хубави голове на Дарвин Нунес (35'), Алексис Мак Алистър (55'), Мохамед Салах (68') и Коди Гакпо (86'). Айвън Тони (75') вкара почетното попадение за „пчеличките“. Така тимът на Юрген Клоп постави под напрежение Манчестър Сити и Арсенал, които по-късно днес играят съответно с Челси и Бърнли. Разликата между първия и следващите два отбора в класирането е пет точки, преди те да са изиграли своите мачове от кръга. Лошата новина за лидера е, че Ливърпул продължава да няма късмет и днес нови двама ключови футболист получиха контузии – Къртис Джоунс и Диого Жота, като особено тежка изглежда на пръв поглед травмата на португалеца. Следващата седмица „червените“ имат два мача – домакинство на Лутън Таун в Премиър лийг и финал за „Карабао Къп“ срещу Челси.

Томас Франк направи само една промяна – Кристофер Айер започна вместо Итън Пинок. Франк Ониека и Йоан Уиса бяха на пейката, след като се завърнаха от участие в Купата на Африка. Айвън Тони отново водеше атаката на лондончани.

Мохамед Салах се възстанови от своята контузия, но остана на пейката за началото, като в атаката на гостите отново започнаха Луис Диас, Диого Жота и Дарвин Нунес. Куивин Келъхър за втори пореден път стартира на вратата, след като Алисон Бекер, който бе болен за мача с Бърнли, вчера е получил разтежение по време на тренировка. Ибрахима Конате и Конър Брадли се завърнаха сред титулярите, като това всъщност бяха единствените две промени, които направи Юрген Клоп.

В четвъртата минута защитата на Ливърпул сгреши и остави голямо пространство за Янелт, който получи от Ньоргор в наказателното поле. Германецът обаче нанесе много неточен изстрел, пращайки топката далеч встрани от целта.

След осмата минута Ливърпул се настани тройно в половината на домакините. Конър Брадли бе близо до го гол, след като направи двойно с Диас и влезе в наказателното поле между няколко бранители. 20-годишният талант стреля към ъгъла, но Флекен успя да избие. Жота направи добавка, но отново стражът на лондончани застана на пътя на топката, предотвратявайки гол във вратата си.

В 15-ата минута Брентфорд организира втора добра атака. Мопе изведе хубаво в наказателното поле Тони, който веднага опита изстрел към далечния ъгъл, но контактът с топката не бе добър и тя премина встрани.

Флекен за трети път се намеси решаващи в 21-вата минута, когато с върха на пръстите си изби силен удар на Диого Жота от границата на наказателното поле. И този двубой не премина без контузия в състава на Ливърпул, след като Къртис Джоунс получи такава и бе заменен принудително от Райън Гравенберх.

В 35-ата минута гостите отриха резултата. Жота спечели единоборство с Регилон и изведе Нунес. Двамата нападатели напреднаха и останаха сами срещу Флекен, но уругваецът реши да завърши сам и със страхотен прехвърлящ удар откри резултата.

Лошата новина за Клоп бе, че и Жота получи контузия, която изглежда доста сериозна. Коляното на португалеца пострада, след като Ньоргор падна върху него след едно единоборство. Нападателят бе изнесен на носилка, а Мохамед Салах влезе на мястото му 44-тата минута. В добавеното време на първата част именно египтянинът пропусна страхотна възможност да удвои. Диас напредна бързо на скорост отляво, след което много добре намери по земя Салах в наказателното поле, но неговото докосване бе лошо и топката му избяга.

За началото на второто полувреме Клоп замени Нунес с Гакпо.

В 50-ата минута Диас финтира добре двама бранители, след което стреля от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. Минута след това Салах пропусна втора голяма възможност днес, след като бе изведен с глава от Ван Дайк, напредна добре на скорост, но когато излезе очи в очи с Флекен не успя да насочи топката и я прати встрани от вратата. Пет минути след това Салах се реваншира частично за тези пропуски, след като с перфектно подаване намери Мак Алистър в наказателното поле. Световният шампион добре си пое топката, след което я пусна с десния крак покрай Флекен.

В 68-ата минута Салах се завърна към головете и сложи точка на този спор. Келъхър изрита топката далеч напред, Гакпо отклони с глава, след което египтянинът напредна, справи се с Колинс и стреля в далечния ъгъл.

¼ час преди края Брентфорд до известна степен върна надеждите на домакинските фенове. Уиса проби отдясно, след което върна топката на пътя на Регилон, който стреля силно. Келъхър реагира добре и изби, но Айвън Тони направи добавка отблизо с четвъртия си гол в последните пет мача след завръщането си след дълго наказание.

В 86-ата минута Гакпо наказа поредица от грешки на отбраната на Брентфорд за крайното 1:4. Джо Гомес изпрати малко безцелно топката напред, Колинс се размина с нея, а Диас продължи към нидерландеца. Годос също не успя да пресече, след което Гакпо стреля в близкия ъгъл. В добавеното време гредата попречи на гостите да стигнат до пети гол след удар на Ван Дайк с глава.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages