Интер демонстрира висока класа преди сблъсъка с Атлетико Мадрид в ШЛ

Интер постигна рутинна победа с 4:0 над последния в класирането Салернитана в мач от 25-ия кръг на Серия А. “Нерадзурите” бяха безапелационно по-добрия тим на терена и нито за миг не позволиха владението на топката им да падне под 70 проента, като през първата част често бе около 80%. Три от попаденията паднаха през през първата част и бяха дело на Маркюс Тюрам (17’), Лаутаро Мартинес (19’), Дензъл Дъмфрис (40’), а Марко Арнаутович (90’) се разписа с последното действие в срещата. Наставникът на победителите Симоне Индзаги не бе направил много промени в своя състав, макар че във вторник неговите възпитаници ще се изправят срещу Атлетико Мадрид в първи мач от 1/8-финалите в Шампионската лига. За гостите пък това бе неуспешен дебют за новия наставник Фабио Ливерани, който замени Филипо Индзаги преди няколко дни.

Играчите на миланския гранд стартираха срещата много силно и бяха съвсем близо да поведат още преди изминаването на три минути игрово време. Това се случи след изпълнението на корнер, но първо Гийермо Очоа успя да отрази удар с глава, а след това от много близо Маркюс Тюрам не успя да реализира.

Пропуските продължиха и в шестата минута Николо Барела успя да се включи отлично от задна позиция, а дълъг пас го изведе очи в очи с мексиканския страж на гостите, но ударът му се отби в напречната греда. Домакините нямаха намерение да намаляват темпото и само до десетата минута те пропуснаха още две добри ситуации. Топката се движеше по отличен начин между футболистите в оранжево в тези минути.

След четвърт час игра Дензъл Дъмфрис получи повече пространство отдясно и намери по отличен начин Лаутаро Мартинес около точката за дузпа, но топката му бе избита в последния момент. Почти идентично действия, но от другата страна се случи само минута или две по-късно, когато Карлос Аугусто проби отляво, но намери Маркюс Тюрам, който напълно сам реализира за 1:0.

Домакините удвоиха преднината си веднага след изпълнението на център. Лаутаро Мартинес бе намерен около границата на наказателното поле и с много плътен и качествен изстрел не остави никакви шансове на Очоа за 2:0. Възпитаниците на Симоне Индзаги продължиха да са изключително агресивни в противниковата половина и да владеят топката в почти 80% от времето при изтичането на половин час игра.

Пет минути преди края на първата част Интер стигна до класическа преднина от три попадения. Това стана след нови отлични действия и сериозната агресия, която доведе до отнемане на кълбото в центъра, след което Николо Барела бе изведен в наказателното поле. Неговият опит за успоредно центриране срещна тялото на бранител в черно, което обърка Очоа, той изби доста нескопосано в краката на Дензъл Дъмфрис и нидерландецът отблизо реализира.

“Нерадзурите” продължиха по същия енергичен начин и от началото на втората част. Пет минути след нейното начало една лошо отбита топката след центриране дойде отлично за Хакан Чалханоглу, който стреля силно, но стражът на Салернитана Гийрмо Очоа постави тялото си на пътя на топката. Първият плах опит за нещо по-интересно пред вратата на Ян Зомер дойде едва в 57-ата минута, когато Кандрева стреля от фал, но много неточно.

След час игра Симоне Индзаги направи няколко промени в своя тим, за да даде възможност на някои играчи да отдъхнат преди двубоя с Атлетико Мадрид през следващата седмица. В 64-ата минута пък Стефан Де Фрай бе близо да се възползва от добро центриране, но нова намеса на Очоа попречи резултата да набъбне. Постепенно темпото в срещата логично поспадна, макар че играчите на Интер продължаваха да държат инициативата.

Петнайсет минути преди края на редовното време своя официален дебют с екипа на домакините направи новото попълнение от Брюж Тейжон Бюканън, който бе привлечен през януари. В 79-ата минута друга резерва Марко Арнаутович бе изведен с пас от дълбочина зад гърба на отбраната на гостите и реализира елегантно, но попадението бе отменено поради засада. Австриецът все пак отбеляза последното попадение в двубоя в самия му край след бърза контраатака и по този начин оформи крайния резултат.

Тази рутинна победа продължи отличната серия на Интер от поредни победи и позволи на “нерадзурите” да увеличат преднината си в класирането на цели десет точки. Гостите от Салернитана пък продължават да са на последното място в подреждането.

Снимки: Gettyimages