Григор: Дълго време не можех да "закова последния пирон"

Григор Димитров гледа напред в Ротердам след класирането на четвъртфиналите на турнира с успеха 6:3, 7:5 над Мартон Фучович. Българинът сподели, че се е чувствал по-добре на корта в сравнение с първия кръг срещу Лоренцо Сонего, но не отдава голямо значение на факта, че е побеждавал наскоро евентуалния си следващ опонент Холгер Руне.

“Малко по-добре от вчера се чувствах. Бях по-концентриран и имах няколко възможности във втория сет. Но той е много труден съперник, сервира страхотно. Беше интересен мач и се чувствах добре, но не можех да “закова последния пирон”. Това ме държеше под напрежение до последно и трябваше да съм концентриран до самия край.

С години се научих да играя силно срещу близки хора на корта, какъвто е Мартон. Когато си на корта, исках да спечелих. Достатъчно сме зрели, за да разбираме ситуацията. След мач като този е хубаво, че можем да си поговорим. Преди години загубих един петсетов мач от него и му казах, че не искам да си говорим, но сега е вече съвсем различно в това отношение като цяло.

Предишните мачове са вече зад гърба ми. Няма значение, че наскоро съм победил Холгер Руне. Ще се концентрирам върху моята игра, няма да има значение предишният резултат. Вече съм минал точката в кариерата ми, когато разсъждавам прекалено върху това дали съм играл срещу някого или не”, каза Гришо след победата си над Фучович.

Снимки: Imago