Ники Пенчев и Фенербахче на полуфинал за Купата на Турция

Националът Николай Пенчев и неговият Фенербахче Паролапара (Истанбул) се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на Турция. Пенчев и съотборниците му обърнаха и се наложиха над Аккуш Беледийе, с националът Светослав Иванов в състава, с 3:1 (23:25, 31:29, 25:21, 28:26) в последния мач от 1/4-финалите на турнира, игран този следобед.

Николай Пенчев с 8 точки, Фенербахче с победа №16 в Турци

По този начин Фенербахче продължава напред към финалната четворка за Купата на страната. Там на полуфиналите "фенерите" ще срещнат носителят на трофея Халкбанк (Анкара), който по-рано днес на 1/4-финалите отстрани Алания Беледийе, с разпределителят на България Георги Сеганов в състава, след 3:0 гейма.

Ники Пенчев влезе за кратко за своя тим във втория и четвъртия гейм като изпълни само два начални удара.

Над всички за Фенербахче бе нидерландецът с италиански паспорт Дик Коой със страхотните 28 точки (1 блок, 1 ас, 60% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане - +17) за победата. Махди Газиани добави 14, а Каан Гюрбюз и Ийт Гюлмезоолу се отчетоха с по 13 точки за успеха.

От друга страна Светослав Иванов започна като титуляр за Аккуш, но бе сменен в началото на втората част. Българинът завърши с едва 2 точки (22% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане - -2).

Най-резултатен за гостите пък стана игралият за Хебър (Пазарджик) канадски диагонал Брадли Гънтър с 21 точки (4 аса и 40% ефективност в атака - +12).