Севиля удари Атлетико и прекъсна лошата серия вкъщи, Мората със съмнения за тежка контузия

Севиля победи с 1:0 Атлетико Мадрид в мач от 24-тия кръг от Ла Лига. Единственото попадение за андалусийците отбелязаха Исаак Ромеро в 15-ата минута, като тимът на Кике Санчес Флорес изигра много добър мач и заслужаваше победа. Освен загубата, тимът на Атлетико Мадрид претърпя и неприятен удар, като голмайсторът на тима Алваро Мората бе заменен принудително на почивката заради контузия в коляното, която най-вероятно е сериозна.

Така Севиля най-после спечели на “Рамон Санчес Писхуан” след осем поредни неуспешни мача вкъщи в първеството. Андалусийците записаха втора поредна победа в Ла Лига и се изкачиха на 15-о място, вече на 6 точки от опасната зона. Атлетико Мадрид пък записа първа загуба от четири мача насам, а тимът на Диего Симеоне претърпя разочарование в битката си за топ 3 с Барселона и остава на 4-то място.

Първият точен удар в мача бе на сметката на Севиля, като в 6-ата минута Хесус Навас пробва късмета си от дистанция, но Ян Облак спаси. Десетина минути по-късно испанският ветеран отново тества вратаря на Атлетико с далечен шут, избит с мъка в корнер. От последвалия корнер обаче Лукас Окампос успя да отклони с глава към Исaак Ромеро, който изпревари Облак и Коке и с глава чукна топката в мрежата на гостите - 1:0, като отбеляза 3-тия си гол в Ла Лига. Aтлети опита да отговори веднага с далечен шут на Марио Ермосо, който се опита да прехвърли излезлия напред вратар на Севиля Йорян Ниланд, но не успя да уцели вратата.

По-добрата игра на домакините продължи и те пропуснаха много чист шанс да удвоят аванса си. В 23-тата минута след грешка в защитата на Атлетико Оливер Торес центрира меко към голмайстора Исаак Ромеро, който обаче от непосредствена близост направи голям пропуск и с глава стреля в тялото на Облак. Буквално в следващата атака пък Самуел Лино отправи опасен далечен изстрел, минал на сантиметри от вратата на Севиля. В 27-ата минута Севиля отново бе много близо до второ попадение, като голмайсторът Ромеро получи отличен извеждащ пас от Окампос и напредна, като със силен шут с десния крак нацели напречната греда на Облак.

Поредното положение за андалусийците дойде десетина минути по-късно, когато след добра  контра  Ромеро изведе Оливер Торес очи в очи с Облак, но той стреля в ръцете на стража на Атлетико. В 42-рата минута пък се стигна до най-чистото положение за “дюшекчиите”, при което Алваро Мората остана сам срещу Ниланд, но стреля право в тялото на норвежеца. В самия край на полувремето испанският национал получи контузия в коляното, започна да куца и не продължи мача, като камерите показаха как нападателят плаче на скамейката. Последното интересно положение през първата част бе опасен удар на Лино пред вратата на Севиля, който бе блокиран.

На почивката Мората бе заменен от Мемфис Депай, а втората част започна с добро положение за “дюшекчиите”. Нахуел Молина центрира успоредно на вратата, а Антоан Гризман успя да отправи удар, който обаче бе изчистен от голлинията от Хесус Навас. Буквално в следвщата атака пък Юсеф Ен-Несири бе изведен в добра позиция, но стреля в аут.

В 58-ата минута пък попадение на Лукас Окампос бе отменено заради засада. Минута по-късно Исаак Ромеро тества Облак с удар от дистанция, който бе отразен от словенския страж. В 69-ата минута домакините направиха поредната си добра атака Ромеро сякаш бе изблъскан в наказателното поле на Атлети, но дузпа не бе отсъдена. Последва и нов неточен удар на Гризман от добра позиция. До края на срещата гостите опитаха хаотичен натиск, но така и не успяха да създадат повече чисти положения пред вратата на Севиля и домакините се поздравиха с дълго чаканата победа вкъщи.

Снимки: Imago