Гуардиола: Отборът не падна духом, бяхме последователни

Мениджърът на Манчестър Сити - Джосеп Гуардиола, коментира победата на неговия отбор с 2:0 срещу тима на Евертън в срещата от 24-ия кръг на английската Премиър лийг. Успехът задържа “гражданите” в изгодна позиция в борбата за титлата - на второ място с две точки по-малко и мач в запас спрямо лидера Ливърпул.

Холанд се завърна към головете и постиженията и качи Манчестър Сити на върха поне за малко

“Те са физически силен отбор, труден противник и невероятно организирани. През първото полувреме не ги разчетохме добре, езикът на тялото ни не беше много добър. Не можеш да играеш добър футбол, ако не си позитивно настроен. Давате всичко от себе си, когато сте позитивни, но когато започнете да се оплаквате и да сте тъжни, нищо не работи. Говорихме на полувремето и им казах: „Какво очаквахте, да дойдете тук и да спечелите с 5-0? Хайде. Животът и футболът са трудни.” През второто полувреме се подобрихме и атакувахме според нуждите, отборът не падна духом, бяхме последователни. В този смисъл направихме крачка напред”, каза Гуардиола, цитиран от ВВС.

Мениджърът на шампионите коментира и страхотното представяне на Ерлинг Холанд, който вкара и двата гола за победата на отбора, като това бе едва третият мач на сърцатия норвежец след завръщането му от дълго лечение на контузия.

“Не можех да си представя, че след два месеца почивка той ще раздвижи това огромно тяло и веднага ще влезе отново във форма, но той се върна. Сигурен съм, че ще ни помогне. Казах му да остане позитивен и положенията за гол ще дойдат. Първият гол беше малко небрежен, но имаше невероятен завършек. Завършването на втория също беше невероятно. За нас е много важно Ерлинг да е с нас”, добави Гуардиола.