Национална лига футзал: Левски - Черно море

Мартин Петков победи испанец в епичен муай тай двубой на Mаx Fight 57

Мартин Петков победи с единодушно съдийско решение Алехандро Отео в двубой по правилата на муай тай с ММА ръкавици. След три рунда кървава битка в зала "Левски София" българинът бе обявен за победител с резултати 30-29, 29-28, 29-28 и така записа втори успех на ринга на MAX FIGHT.

Петков откри битката с мощна подсечка. Отео се изправи веднага и започна да рита отново, но бе подсечен и пратен на земята за втори път. Контра-атаките на Петков бяха на високо ниво. В клинча българинът също доминираше. В последната минута състезателят на Антон Петров затвърди доминацията си в рунда с по-силни боксови комбинации.

20-годишният софиянец започна втората част още по-уверено и с повече мощ зад ударите си. Носът му бе разкървавен, но това не го спираше да върви напред и да атакува. В последната минута испанеца вкара силен десен лакът в клинча, но Петков не помръдна. Младокът завърши рунда с още две подсечки, но и той допусна да бъде повален веднъж. В една от последните размени за втората част на битката се отвори аркада над лявото око на Петков.

Мартин бе по-свежият и активен боец в последните три минути.Той съботи на още няколко пъти съперника си, което още повече измори испанеца. Отео имаше своя момент в рунда, когато разклати Петков с ляво кроше, но не успя да се възползва по най-добрия начин от това.