Шефилд Юнайтед показа, че не се е отказал от битката

Шефилд Юнайтед взе много ценна победа с 3:1 при гостуването си на Лутън в директна битка за оцеляване. Тимът на Крис Уайлдър, който според мнозина е сигурен изпадащ, показа, че ще се бори до края. След днешния успех той остана на последното място, но си върна надеждите да се спаси.

Гостите стартираха по-силно и можеше рано да поведе, но Макатий пропусна отлична възможност. Лутън бе надиграван, но също стигна до добър шанс. Габриел Ошо обаче стреля покрай вратата. Камерън Арчър откри резултата след половин час игра след пробив отдясно. Малко по-късно Джеймс Макатий се разписа от дузпа и гостите поведоха с два гола.

Карлтън Морис върна домакините в мача с гол от дузпа в 52-ата минута. Винисиус Соуса успокои "остриетата" в 72-ата минута. Голът падна в много добър момент за тях, тъй като Лутън имаше предимство в този период и бе тръгнал да търси изравняване.

Снимки: Imago