Аталанта прегази Лацио след рецитал на Де Кетеларе

Аталанта изигра един от най-силните си двубои през сезона и се разправи с Лацио за 3:1 в среща от 23-тия кръг на Серия “А”. Тимът върна бергамаските на четвърта позиция за сметка на Болоня, а столичани са девети.

Над всички в двубоя беше нападателят на домакините Шарле Де Кетеларе, който вкара два от головете и беше в основата и на другия. Така преотстъпеният от Милан белгиец вече има 9 попадения и 7 асистенции през сезона във всички надпревари.

Аталанта прегази игрово Лацио още през първото полувреме, в края на което имаше аванс от два чисти гола. Марио Пашалич реализира за 1:0 след 16 минути игра, а в 43-тата Де Кетеларе беше точен от дузпа.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха кой знае колко и в 76-ата Де Кетеларе покачи на 3:0, а малко след това беше заменен.

Едва шест минути преди края капитанът на Лацио Чиро Имобиле, който започна мача на пейката, върна едно попадение от дузпа, която сам си спечели.