Страхотен гол на Кварацхелия донесе успеха на Наполи след късен обрат срещу Верона

Наполи победи Верона с 2:1 в много интересен мач от 23-тия кръг на Серия А. Успехът за “партенопеите” дойде драматично, след като първо Диего Копола откри за гостите (72’), но с дебютен гол на бившия играч на Верона Сирил Нгонге (79’) и изключително красиво попадение на Хвича Кварацхелия (87’), тимът на Валтер Мадзари сътвори пълен обрат и грабна трите точки.

В 10-ата минута дойде първата добра възможност в мача, като Майкъл Фолоруншо от гостите пробва далечен изстрел, но бе неточен. В следващата атака Наполи отвърна на предизвикателството и Хвича Кварацхелия стреля опасно, но ударът му бе избит в корнер от Лоренцо Монтипо. Две минути по-късно отново грузинецът намери добре топката от въздуха с удар от дистанция, но стражът на Верона пак спаси. Постепенно обаче играта се поизравни, а чистите положения поспряха и макар че отново Кварацхелия и Данко Лазович от Верона имаха неточни удари, до края на полувремето не се случи нищо кой знае колко съществено.

В началото на втората част гостите пропуснаха много добра възможност, като след центриране от пряк свободен удар Диего Копола бе оставен непокрит, но стреля от воле в аут. Няколко минути по-късно Верона имаше още добри шансове, като първо удар на Лазович бе избит в корнер от последвалия Пиерлуиджи Голини, а от ъгловия удар Хуан Кабал също бе оставен без надзор, но с глава бе неточен. Наполи успя да реагира и в 55-ата минута на свой ред можеше да вкара, когато Жуан Жезус подаде успоредна на голлинията топка, но ударът на Джовани Симеоне от непосредствена близост бе спасен от Монтипо. Няколко минути по-късно много активният Кварацхелия отново финтира защитата на гостите, но пак не успя да намери очертанията на вратата на Верона.

Така се стигна до 72-рата минута, когато поредното неразбирателство в защитата на Наполи този път доведе до гол. Томас Суслов центрира от пряк свободен удар и намери Диего Копола, който с глава не остави никакви шансове на Голини - 0:1 за Верона. “Партенопеите” обаче реагираха като ужилени и шест минути по-късно Монтипо трябваше да показва класата си, като отрази два изключително опасни удара на Паскуале Мацоки и Йеспер Линдстрьом. Натискът на Наполи обаче все пак даде резултат и в 79-ата минута Линдстрьом намери другата резерва - Сирил Нгонге, който наказа бившия си отбор и се разписа за пръв път за новия си тим за 1:1. Домакините продължиха да притискат Верона, като първо удар на Андре-Франк Замбо Ангиса не намери очертанията на вратата, а малко след това Монтипо трябваше да спасява шут на Симеоне.

Три минути преди края на редовното време Хвича Кварацхелия взе нещата с свои ръце. Грузинецът получи пас от Мацоки и с феноменален далечен изстрел с десния крак не остави никакви шансове на Монтипо, като хвърли в екстаз феновете на “Диего Армандо Марадона” - 2:1 за Наполи. Верона опита да натисне съперника си и да вземе поне точка, но домакините успяха да удържат аванса си и се поздравиха с трите точки.

Така Наполи записа втори пореден домакински успех и се изкачи на временната 7-а позиция, с точка и мач повече пред Лацио. Верона пък остава в зоната на изпадащите, след като има само една победа в последните 6 мача.

Снимки: Imago