Над 70 минути с човек повече не стигнаха на Лас Палмас за успех над слабак

Отборът на Лас Палмас успя да измъкне само точка при гостуването си на намиращия се в зоната на изпадащите Гранада в среща от 20-ия кръг на испанския елит. Двубоят на “Лос Карменес” завърши 1:1. От около 20-ата минута домакините останаха с 10 души след червен картон на Камил Пиатковски за нарушение срещу измъкващ се сам срещу вратаря играч.

Преди това Сандро Рамирес беше пропусна да изведе Лас Палмас напред, а отборът му удари и греда.

На фона на превъзходството на гостите тимът на Гранада успя да поведе - чрез Бруно Мендес в 43-тата минута.

След паузата Лас Палмас все пак успя да изравни - чрез Пехиньо (68’), като при атаката останаха съмнения за засада, но ВАР не отчете такава.

Гостите обаче така и не успяха да стигнат до победно попадение.

Дебют за домакините като титуляр записа привлеченият под наем от Манчестър Юнайтед Факундо Пелистри