Севиля прекъсна серията от загуби, но отново не успя да победи

Севиля и Осасуна не успяха да се победят на "Рамон Санчес Писхуан", завършвайки при резултат 1:1 сблъсъка си от 22-рия кръг на Ла Лига. Домакините доминираха преди почивката и поведоха с гол на Исаак Ромеро (24'). През второто полувреме Осасуна бе по-добрият отбор и Анте Будимир изравни (55'). Така Севиля все пак прекъсна лошата серия от четири поредни загуби в първенството.

Още в четвъртата минута Исаак Ромеро можеше да даде преднина на Севиля, но Ерера се намеси добри и спаси. Ромеро обаче не пропусна втория шанс, който получи в 24-тата минута. Нападателят овладя на гърди топката след тъч, изпълнен от Акуня, след което финтира един бранител и след това стреля технично в далечния ъгъл. Няколко минути след това Окампос пропусна добър шанс да удвои. Гостите също имаха възможност в 33-тата минута, но Ниланд спаси силен удар на Мой Гомес.

Десет минути след началото на втората част Анте Будимир изравни резултата. Центриране от корнер стигна до Давид Гарсия на далечната греда. Той отправи нещо средно между удар и центриране, а хърватинът засече отблизо за 1:1.

Гостите продължиха да бъдат по-активния отбор след почивката, но не успяха да стигнат до пълен обрат, въпреки че в последните минути имаха дори числено предимство. В 84-тата минута Севиля остана с човек по-малко, след като след намесата на ВАР Сусо получи директен червен картон.