Пелегрино стартира с равенство срещу Атлетик (Б)

Маурисио Пелегрино стартира относително успешно като треньор на Кадис. Неговият тим направи 0:0 в домакинството си на Атлетик Билбао. Това бе по-положителен резултат след три поредни загуби, но Кадис остана в зоната на изпадащите.

В отбора на гостите имаше някои промени и вероятно умората се отрази, след като баските отстраниха Барселона на четвъртфиналите на Купата на Испания през седмицата. Атлетик пропусна шанс да се изравни с каталунците и изостава с две точки от тях.

Кадис имаше леко предимство през първата част и създаде по-добрите положения, но като цяло опасните ситуации не бяха много. Крис Рамос и Роберт Наваро бяха най-активни за домакините, но резултат от техните действия нямаше. На няколко пъти и Унай Симон се намеси решително. Аду Арес имаше един шанс за гостите, но не успя да затрудни вратаря.

Валверде опита да промени нещо със смени рано след почивката. Влизането на Нико Уилямс освежи атаката на гостите, но Кадис стоеше добре организиран в защита. Към края и двата отбора не успяха да създадат нещо в предни позиции и срещата логично завърши без голове.

Снимки: Gettyimages