Обичаен заподозрян донесе победата на Монца срещу закъсалия Сасуоло

Монца победи Сасуоло с 1:0 в мач от 22-рия кръг на Серия А. Единственото попадение за домакините отбеляза Андреа Колпани в 31-вата минута, който е и голмайстор на тима със своите вече 7 попадения.

Още в 3-тата минута Дани Мота стреля опасно, но намери външната страна на вратата, пазена от Андреа Консили. Шест минути по-късно Кристиан Торствед от “неровердите” пък пробва изстрел, който бе неточен. Домакините нанесоха своя удар в 23-тата минута, когато Дани Мота засече с глава центриране на Самуеле Бириндели, но попадението бе отменено заради засада. Сасуоло отвърна с опасен далечен шут на Арманд Лауриенте, отразен от стража на Монца Микеле Ди Грегорио. Така се стигна до 31-вата минута, когато Дани Мота центрира центрира и намери голмайстора на тима Андреа Колпани, който овладя и стреля през краката на Джанмарко Ферари в мрежата - 1:0 за домакините. До края на първото полувреме нямаше кой знае какви интересни положения.

Втората част започна с нова добра възможност за Монца. Валентин Карбони навлезе опасно в наказателното поле на и Сасуоло и  стреля опасно, но покрай вратата на Консили. Последваха доста скучни минути, в които не се случваше нищо интересно и двата отбора бяха равностойни. Едва в продължението на мача Сасуоло имаше добра възможност да изравни, но Самуеле Мулатиери стреля над вратата от удобна позиция. Повече опасности не последваха и срещата завърши при този резултат.

Така  Монца спря серията  от две поредни загуби и се намира на 12-а позиция. Сасуоло пък продължава да затъва, като има само една победа в последните си 8 мача и пет поредни срещи без победа навън. “Неровердите” са опасно близко до зоната на изпадащите, като са на 15-о място.