Този път Леверкузен не успя да се измъкне в последните секунди и направи грешна стъпка

Лидерът Байер (Леверкузен) направи грешна стъпка и завърши 0:0 с Борусия (Мьонхенгладбах) вкъщи в мач от 19-тия кръг на Бундеслигата. Въпреки тоталното си превъзходство, тимът на Чаби Алонсо не успя да се възползва от многото си положения. За разлика от предишните две срещи с Аугсбург и РБ Лайпциг, този път “аспирините” не успяха да изтръгнат победата в последните секунди. За пръв път от началото на сезона сензацията в Бундеслигата не съумя да се разпише, като Леверкузен продължава да е с 28 поредни мача без загуба във всички турнири, но преднината пред Байерн на върха се стопи само на две точки. Феноменален мач за Гладбах направи вратарят Мориц Николас, който спаси доста положения. “Жребчетата” имат една победа в последните си шест мача, като със спечелената точка изместиха от 12-о място Аугсбург.

Още в 5-ата минута дойде и първото чисто положение за Леверкузен, когато Надим Амири отправи опасен шут, но стражът на Гладбах Мориц Николас успя да избие в корнер. В 18-ата минута дойде точен удар на Йонас Хофман, завършил в ръцете на стража на гостите. Натискът на Леверкузен продължи и само минута по-късно Флориан Виртц пробва опасен далечен изстрел, минал сантиметри от вратата. Четири минути по-късно дойде най-доброто положение за Борусия дотук в мача, като Лука Нетц се озова в добра позиция и стреля, но чешкият вратар на “аспирините” Матей Коварш, който започна вместо титуляра Лукаш Храдецки, успя да избие с върха на пръстите си.

Буквално в следващата атака след чудесна комбинация на играчите на Чаби Алонсо, Виртц се озова в чиста позиция, но ударът му пак бе отразен от Николас. От последвалия корнер Йосип Станишич стреля с глава, но стражът пак бе на мястото си. В 37-ата минута пореден удар на Виртц бе уловен от Николас. Канонадата от изстрели към вратата на гостите продължи и с изстрел на Хофман, но и той бе спасен, което бе и последното по-опасно положение през първото полувреме.

Втората част продължи по същия начин, с куп удари към вратата на гостите, но първо удар на Амири завърши в ръцете на вездесъщия Николас, а в 57-ата минута Джереми Фримпонг стреля в аут, останал очи в очи със стража на Гладбах. Две минути по-късно и Алехандро Грималдо от обещаваща позиция не намери вратата на гостите. Натискът на Леверкузен продължи, но дълго време “аспирините” не стигаха до чисти положения, макар да имаха абсолютния контрол в мача. Едва две минути преди края на редовното време Патрик Шик стреля опасно с глава след центриране от корнер, но също бе неточен. В продължението на редовното резервата Нейтън Тела бе изведен от Адам Хложек, но от непосредствена близост стреля в Николас. Така срещата приключи при нулево равенство.

Снимки: Imago