Човек от публиката стана част от съдийската бригада на мач в Германия

С куриозен случай ще се запомни днешния мач между Волфсбург и Кьолн. В 14-ата минута асистент реферът Торбер Зийвер бе ударен с топката. Той получи световъртеж и не можеше да продължи срещата. Четвъртият рефер Николас Винтер го замени на терена. За изненада на публиката, дикторът на стадиона потърси помощ от зрителите. По уредбата бе попитано дали на трибуните има съдии. Тобиас Крул, вратар и спортен директор на аматьорския Гифхорн, слезе и стана част от съдийската бригада.

Самият мач завърши 1:1. След дългото прекъсване Кьолн поведе в 37-ата минута с попадение на Фариде Алиду. Резултатът обаче бе изравнен три минути по-късно, след като Кевин Паредес се разписа. След почивката и двата отбора трудно създаваха положения и играта бе основно в центъра на терена.

С изтичане на минутите емоциите се повишиха, а съдията започна да раздава картони. Към края и двата отбора създадоха някои положения. Паредес на два пъти не успя да се възползва от възможности, а в 82-ата минута Тилман пропусна най-добрия шанс за Кьолн.

Снимки: Imago