Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Спартак (Варна) надви участник в Шампионската лига на Азия

Спартак (Варна) постигна първа победа на турска земя, след като надви бронзовия медалист на Узбекистан Навбахор с 2:1. И трите гола паднаха през първата част в рамките на шест минути. Ахмед Ахмедов (16’) и Мехмед Сабри (19’) дадоха аванс на българите, но узбекистанецът Ахмедов реализира изключително красиво попадение (22’), което се оказа и последното в срещата. През второто полувреме Навбахор бе по-активен, но добри изяви на резервния вратар на “соколите” Никола Виденов запази резултата и донесе победата на своя тим. Това бе първи успех на Спартак под ръководството на новия наставник Росен Кирилов. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Спартак (Варна) търси усилено нападател

Двубоят започна без интересни положения през първите минути. В 16-ата обаче българският тим успя да открие. Ивай Ромееш разгърна добре атака на Спартак отдясно и намери Дани Начев пред наказателното поле. Халфът пусна хубаво подаване към Ахмедов, който овладя добре и с удар в близкия ъгъл вкара за 1:0.

Само 3 минути по-късно “соколите” удариха за втори път узбекистанския отбор. Нова добра комбинация на родния тим доведе до центриране отляво към наказателното поле, където Мехмед Сабри засече с глава и прониза вратата на Навбахор.

В 22-ата минута головото шоу продължи с трето попадение в срещата. Футболистът на узбекистанците Ахмедов реализира изключително красиво попадение, след като първо с едно докосване прехвърли топката над играч на Спартак, а след това от въздух нанесе удар от далечна дистанция. Георги Георгиев не успя да се намеси и така резултатът стана 2:1.

До края на полувремето повече интересни положения нямаше. Спартак беше по-активният отбор, но така и не създаде опасна ситуация пред вратата на Навбахор. Единствената неприятна новина за “соколите” бе, че Румен Руменов напусна терена с контузия в средата на частта.

Второто полувреме започна отново без интересни ситуации. В 57-ата минута се стигна до меле на терена, след като футболист на Спартак бе съборен на полето, а след това притиснат и подритнат от двама играчи на Навбахор. Това доведе до словесни престрелки, а в последствие всички играчи и щабовете на двата тима се струпаха на терена. В крайна сметка ситуация бе овладяна и нямаше сериозни последствия.

В 69-ата минута играч на Навбахор се оказа на удобна позиция непокрит и стреля опасно, но за щастие на варненци топката излезе в аут. 5 минути преди края Никола Виденов трябваше да се намесва добре при удар от близка дистанция, насочен към неговата врата.

Така Спартак (Варна) победи Навбахор и записа първа победа под ръководството на Росен Кирилов.

СПАРТАК (ВАРНА) 2:1 НАВБАХОР

1:0 Ахмед Ахмедов (16)
2:0 Мехмед Сабри (19)
2:1 Ахмедов (22)

СПАРТАК (ВАРНА): 23. Георги Георгиев, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 77. Любослав Маринов, 45. Даниел Начев, 5. Йоан Бауренски, 10. Румен Руменов, 14. Ромееш Ивей, 11. Виктор Митев (к), 29. Ахмед Ахмедов;

НАВБАХОР: 12. Лобанов, 4. Иванович, 6. Илдашев, 5. Алиджанов, 8. Хакназари, 7. Ахмедов, 23. Джокич, 17. Исмоилов, 88. Уктамов, 77. Собирджанов, 22. Табатадзе.

Снимки: Startphoto