Спартак (Варна) започна с равенство контролите в Турция

Спартак (Варна) завърши 1:1 с Ротор (Волгоград) в първата си проверка на турска земя. Мачът бе дебютен за новия наставник на “соколите” Росен Кирилов. На терена на Екодизайн футбол център край Анталия се получи равностойна проверка в добро темпо и не много голови възможности. Руменов на 2 пъти стреля близо до вратата през първата част – в 20-ата минута от разстояние и в 39-ата минута с глава след пас на Даниел Начев. Руският тим стигна до попадение в 31-ата минута, когато далечен шут на Дмитри Прищепов рикошира в друг играч и влезе в противоположния ъгъл. Това бе единственият точен удар през първото полувреме.

Спартак (Варна) продължава работа в Анталия

И двата състава направиха доста промени за втората част. Третият в класирането на руската Втора лига Ротор започна малко по-активно. В 53-ата минута вратарят Георгиев парира удар отблизо, а в 55-ата Мухин стреля в гредата. 2 минути по-късно “соколите” изравниха. Секунди след като влезе на терена новото попълнение Велислав Минков се разписа. Той бе изведен отляво по диагонала след многоходова скоростна атака.

В 77-ата минута удар на Сабри бе блокиран, а малко след това опасен шут на Ивей Ромееш бе париран.