Черно море започна контролите в Турция със загуба от осмия в Чехия

Черно море загуби първата си проверка на турска земя. Лидерът в efbet Лига записа поражение с 0:1 от чешкия Слован (Либерец). Осмият в местния шампионат стигна до успех с късен гол на Филип Хорски. Двубоят се игра в Сиде и бе предаван пряко в Sportal TV

Първата част бе предимно равностойна, като и двата тима имаха по няколко интересни атаки, но без да намерят начин да нанесат решителен удар.

В 35-ата минута Росен Стефанов от българския тим получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително срещата. На негово място се появи Влатко Дробаров.

През второто полувреме ситуацията на терена продължи да бъде равностойна, но все пак в края на мача чехите стигнаха до попадение, което се оказа и победно. Хорски стигна до добра позиция за стрелба в 88-ата минута и с премерен удар реализира.

Следващата проверка на Черно море е планувана за 30 януари, като съперник ще бъде украинският Днипро-1.

ЧЕРНО МОРЕ 0:1 СЛОВАН
0:1 Хорски (88)

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, Атанас Илиев

СЛОВАН: 31. Бачковски, 3. Микула, 30. Пребсл, 33. Поурцитидис, 25. Гали, 28. Замбурек, 6. Варфоломейев, 20. Прейслер, 5. Вишински, 10. Тупта, 26. Куленович

Снимка: "Фейсбук" на Черно море