Осасуна и Хетафе оставиха феновете без дъх

Осасуна постигна изключително трудна и драматична победа с 3:2 в домакинството си на Хетафе в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Ягоба Арасате взеха солидна преднина от две попадения до почивката чрез Раул Гарсия (9’) и Икер Муньос (31’), но в средата на второто полувреме само за четири минути гостите от Мадрид се върнаха в двубоя с голове на Борха Майорал (64’) и Неманя Максимович (68’), но гол на Хесус Аресо (80’) десет минути преди края на редовното време все пак донесе трите точки за Осасуна.

Срещата започна великолепно за домакините, които успяха да излязат напред още при първото си по-опасно положение в деветата минута. Пабло Ибанес центрира успоредно на голлинията между лошо подредената отбрана на мадридчани, а Раул Гарсия отблизо реализира за 1:0. Тимът от Памплона удвои преднината си точно след изминаването на половин час игра, като този път Икер Муньос се възползва от лошо изчистена топка и я изстреля без забавяне от границата на наказателното поле, не оставяйки никакви шансове по този начин на Давид Сория.

Последваха няколко сериозни пропуска на Мейсън Грийнууд в края на първата и началото на втората част, при които той не успя да увенчае усилията на своя тим. Гостите от Мадрид продължиха да са изключително активни в предни позиции в следващите минути и в 64-ата минута стигнаха до попадение чрез Борха Майорал, който пое центриране в наказателното поле и реализира за 2:1. Хетафе стигна до изравняване на резултата само четири минути по-късно, когато Неманя Максимович посрещна центриране от корнер на първа греда и отбеляза за 2:2.

Момчетата на Пепе Бордалас демонстрираха своята решимост да вземат всичко в двубоя и само две минути по-късно тяхно попадение бе отменено поради засада, а малко след това появилият се като резерва Жорди се възползва от грешка в отбраната на домакините и се озова в перфектна позиция, но избърза и изстрелът му бе спасен от Серхио Ерера. Футболистите на Осасуна на свой ред се активизираха в търсене на трите точки, които само десетина минути по-рано изглеждаха почти сигурни и малко случайно стигнаха до изключително красиво, макар и случайно попадение на Хесус Аресо. Той опита да центрира през бранител отдясно, но топката се отклони и придоби неспасяема траектория, прехвърляйки Давид Сория за 3:2.

Интересното е, че този резултат оформи втора поредна победа в първенството за Осасуна и също така втори пореден неуспех за гостите от Хетафе. Двата тима са един до друг в класирането и са разделяни само от една точка.

Снимки: Gettyimages