Сабаленка продължава защитата на титлата в Мелбърн без загубен сет

Шампионката от миналогодишното издание на Australian Оpen Арина Сабаленка се класира за четвъртфиналите на турнира. Световната номер 2 беше безапелационна срещу непоставената в схемата Аманда Анисимова - 6:3, 6:2. Срещата на “Маргарет Корт Арина” продължи малко повече от час.

Сабаленка няма загубен сет от началото на надпреварата и е дала общо 11 гейма на противничките си в четирите мача до момента. След отпадането на Ига Швьонтек вчера, тенисистката от Беларус е големият фаворит за титлата. Ако триумфира и тази година, тя ще стане първата жена, която печели Australian Open в две поредни години след сънародничката си Виктория Азаренка през 2012-а и 2013-а.

Анисимова е една от неудобните съпернички на Сабаленка и има положителен баланс срещу нея, но днес нямаше отговор на мощта на беларускинята. В първия сет мачът беше прекъснат за кратко, защото заваля дъжд, но организаторите спуснаха покрива над корта и двубоят продължи. Сабаленка стигна до пробив още във втория гейм и с лекота спечели сета за 36 минути.

Втората част не беше по-равностойна. Непредизвиканите грешки на Анисимова доведоха до ранен пробив, след който интрига на практика нямаше. В хода на двубоя тя получи само една възможност да пробие подаването на Сабаленка, но не я използва.

“Много съм щастлива от нивото, което показах. Наслаждавам се на атмосферата и се надявам да съм остана в турнира до последния ден”, сподели след победата Сабаленка.

Тя ще играе на шести пореден четвъртфинал в турнирите от Големия шлем. За последно същото направи Серина Уилямс.