Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Айвън Тони се завърна с гол за Брентфорд, "пчеличките" спряха негативна серия и удариха Нотингам

Брентфорд нанесе поражение с 3:2 на Нотингам Форест в мач от 21-ия кръг на Премиър лийг. Двата отбора предложиха на публиката истински спектакъл с пет попадения, три от които паднаха в рамките на десет минути през втората част. Голямата звезда на “пчеличките” Айвън Тони пък се завърна на терена и се отличи с първото попадение за своя тим в 19-ата минута, след като изтърпя наказание от осем месеца за нерегламентирани залагания. Освен него точни бяха още Бен Мий (58’) и Нийл Мопе (68’), а за гостите от Форест се разписаха Данило (3’) и Крис Ууд (65’).

Срещата започна по отличен начин за гостите, които успяха да вземат ранна преднина още в третата минута, когато няколко последователни грешки на лондончани при разиграването и опитите да изчистят в крайна сметка пратиха топката в краката на Данило, който реализира със силен изстрел за 0:1. Домакините обаче успяха да се върнат в срещата благодарение на завръщащата се след осем месеца своя звезда Айвън Тони, който първо бе фаулиран, а впоследствие изпълни превъзходен пряк свободен удар за 1:1. В днешната среща Тони носеше и капитанската лента на “пчеличките.

Айвън Тони ще бъде капитан още в първия си мач след осеммеченото наказание

Възпитаниците на Томас Франк продължиха да са по-активния тим на терена, но отново демонстрираха познатата си слабост и пропуснаха няколко изгодни положения на своята сметка, за да излязат напред в резултата. Главно действащо лице в тези минути бе Кийн Люис-Потър, който нацели греда след половин час, а десетина минути след почивката предизвика и важно спасяване на Мат Търнър.

Все пак двуострият двубой навлезе в най-екзалтиращата си феновете фаза малко преди да се достигне час игра, когато само в рамките на десет минути двата тима успяха да си разменят нови три гола. В 58-ата минута Бен Мий успя да изпревари своя пазач и да засече центриране от корнер, за да успее да завърши пълния обрат за Брентфорд. Равенството бе възстановено в 65-ата минута от Крийс Ууд, който се възползва от превъзходно центриране на няколко метра пред голлинията и реализира. Това обаче не бе всичко и само три минути по-късно Нийл Мопе отново изведе Брентфорд напред. Бившият нападател на Брайтън демонстрира висока класа, успявайки да спре центриране отдясно, да се обърне и с левия крак да направи Мат Търнър безпомощен за трети път тази вечер.

По този начин играчите на Томас Франк успяха да прекъснат изключително негативната си серия от пет поредни поражения в първенството и да се изкачат до 14-ото място в класирането с 22 точки. Нотингам са две по-позиции по-надолу с 20 пункта, а в днешният ден спряха добрата си серия от два последователни успеха под ръководството на Нуно Ешпирито Санто.

Снимки: Gettyimages