Йоана Константинова се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия при девойките

Йоана Константинова се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на Австралия по тенис. Българката победи убедително Емили Сарс-Лунде (Норвегия) с 6:1, 6:2 за 68 минути. Константинова спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет. Във втората част тя поведе с 3:0 и без проблеми затвори мача.

Други три българчета отпаднаха в първия кръг. Елизара Янева пропусна мачбол и отстъпи със 7:5, 5:7, 4:6 пред Джой де Зеув (Нидерландия).

Янева направи обрат от 3:5 до 7:5, за да спечели първия сет. Във втората част тя стигна до мачбол при 5:4 и сервис на нидерландката, но не успя да се възползва. Българката загуби три поредни гейма от 5:4 до 5:7 и сетовете бяха изравнени. В третата част Янева допусна пробив за 3:4 и не успя да го върне.

Росица Денчева отстъпи с 4:6, 6:2, 1:6 пред Кейт Фейки (САЩ).

При юношите Иван Иванов загуби с 3:6, 3:6 от Енцо де Фрейтас от Бразилия.

Утре участието си в турнира започват още три българчета. При юношите Александър Василев ще играе срещу номер 4 в схемата Реи Сакамото (Япония). Квалификантът Анас Маздрашки излиза срещу друг тенисист преминал през пресявките -  Андреа де Марки (Италия).

Поставената под номер 16 при девойките Ива Иванова ще играе на старта срещу Лаура Брункел (Дания).

Треньор на родните таланти за турнирите в Австралия от страна на БФТ е Серафим Грозев.