Черно море надви Черноморец (Бургас) за първа победа през годината, новият бразилец с дебютен гол

Черно море постигна първа победа през 2024 година. След като преди три дни "моряците" отстъпиха на Фарул (Констанца), днес възпитаниците на Илиан Илиев се наложиха над Черноморец (Бургас) с 2:0 на стадион "Младост" във Варна.

И двете попадения паднаха през второто полувреме. Николай Златев откри резултата в 71-вата минута, а малко по-късно новото попълнение Уеслен Жуниор (78’) удвои преднината на своя тим с дебютния си гол.

Загубата пък е първа за "акулите", които разгромиха Сливен с 4:0 в първата си проверка. Следващата контрола на Черноморец е на 20 януари (събота) срещу дубъла на "моряците".

След седмица Черно море ще срещне Слован (Либерец).

В 19-ата минута Мартин Милушев получи пас в половината на Черноморец, напредна и стреля технично, но вратарят на гостите атрактивно изби. 10 по-късно Сула се озова на стрелкова позиция и отправи удар по земя в далечния ъгъл, но отново стражът на тима от Бургас успя да се намеси.

Малко след като измина половин час игра от началото на мача Мишаел Алвес и Исмаил Иса отстъпиха местата си на Кристо Яначков и Велислав Василев. Към края на първото полувреме Димитър Жеков засече с крак опасно центриране от десния фланг, но прати топката встрани от вратата.

На почивката Илиан Илиев направи доста промени. В игра се появиха Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Росен Стефанов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Уеслен Жуниор, Атанас Илиев, Александър Веселински и Николай Златев. В игра от първата част остана Велислав Василев.

В 52-рата минута Александър Веселински отправи бомбен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Черноморец спаси. Малко по-късно Веселински изведе новото попълнение Уеслен Жуниор очи в очи със стража, но нападателят бе затворен и не успя да нанесе изстрел.

В 69-ата минута Уеслен Жуниор отправи страхотен удар с левия крак, но над вратата. 120 секунди по-късно Черно море откри резултата. Николай Златев напредна по лявото крило, влезе към дъгата на наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 1:0.

В 78-ата минута новото попълнение Уеслен Жуниор удвои преднината на Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ 2:0 ЧЕРНОМОРЕЦ (БУРГАС)

1:0 Николай Златев (71)
2:0 Уеслен Жуниор (78)

Стартови състави:

ЧЕРНО МОРЕ: Християн Славков, Берк Бейхан, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Мазир Сула, Николай Костадинов, Мартин Милушев, Мишаел, Едгар Пашеко, Исмаил Иса;

ЧЕРНОМОРЕЦ (БУРГАС): Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов, Мариян Димитров, Петър Генчев, Стоян Мантаров, Георги Господинов, Павел Георгиев, Димитър Жеков, Мариян Тонев, Алиуне Бадара, Филип Ангелов.

Снимки: "Фейсбук" на Черно море