Стабилен Милан надигра Рома и увеличи проблемите на Моуриньо

Милан записа трета поредна победа в Серия А, след като спечели с 3:1 срещу Рома в дербито на 20-тия кръг. "Росонерите" изиграха силен мач и стигнаха до заслужен успех. Ясин Адли отбеляза първия си гол за клуба, след като откри резултата в 11-ата минута. Оливие Жиру удвои аванса през второто полувреме. Леандро Паредес върна "вълците" в мача с попадение от дузпа в 69-ата минута преди Тео Ернандес да отбележи прекрасен гол малко преди края.

Отборът на Стефано Пиоли се доближи на четири точки от втория Ювентус, но "бианконерите" се са изиграли мача си от този кръг. Проблемите на римляните пък се увеличават. Те имат само един успех в последните си шест шамионатни срещи и са девети в класирането. В отсъствието на контузения Пауло Дибала те много трудно създаваха опасности, а Джанлука Манчини получи нова травма. Жозе Моуриньо, който бе наказан и изгледа мача от трибуните, едва ли е останал доволен от видяното.

Римляните стартира по-активно и стигна до първата възможност, но Ел Шарауи не успя да затрудни вратаря на домакините. Последва добър период за "росонерите", който доведе до първия гол в мача. След многоходова комбинация топката стигна до Адли пред наказателното поле. Той залъга и си освободи пространство за удар, а след това прати топката в долния ляв ъгъл на Свилар. За френския халф, който рядко получава шанс за изява, това бе първи гол с екипа на "росонерите".

Попадението даде още по-голяма увереност на домакините и те доминираха. Удар на Жиру не намеир целта, а Свилар се справи с опит на Пулишич. Пробив на Тео Ернандес завърши с опит за центриране, но топката тръгна към вратата, удари се в гредата и излезе от терена. Последва най-добрата възможност за Рома през първата част. Удар на Челик бе отклонен от бранител и топката бе спряна от блестящо спасяване на Менян.

Отговорът на Милан бе отлична атака, която мина през Леао и Тео Ернандес. Топката стигна до Жиру, който я върна към Пулишич, а неговият удар бе отклонен от Йоренте. Малко по-късно центриране на Леао към американеца завърши с неточен удар с глава. Пред другата врата Паредес стреля над рамката, а Менян отрази изстрел на Спинацола.

За началото на второто полувреме на терена за гостите се появи Лоренцо Пелегрини. Той влезе на мястото на Джанлука Манчини, който получи контузия през първата част. Доминацията на Милан продължи и след почивката. "Росонерите" организираха няколко атаки, които не дадоха резултат, но в 56-ата минута те успяха да поведат с два гола. Центриране на Адли бе отклонено от Кяер към Жиру и опитният голмайстор прати топката в мрежата от близко разстояние. Кристанте получи жълт картон за протести и ще бъде наказан за следващия мач на Рома.

Последваха нови атаки на тима на Пиоли, а при най-добрата възможност Пулишич стреля покрай вратата. Изглеждаше, че Милан има пълен контрол и спокойно ще довърши мача, но това се промени след една необмислена изява на Калабрия. Той спъна Пелегрини в наказателното поле и се стигна до дузпа. Паредес бе точен от бялата точка и върна надеждите на Рома.

Това развитие вдъхнови "вълците" и те заиграха доста по-уверено, докато съперникът им изглеждаше объркан. Гостите създадоха напрежение пред Менян на няколко пъти, но тази тенденция не се задържа дълго и "росонерите" си върнаха контрола. Двамата вратари спасиха удари на Леао и Лукаку, но и в двете сиутации имаше засада.

Милан успокои феновете си в 84-ата минута след великолепно изпълнение на Тео Ернандес. Бранителят получи топката и я пусна към Жиру, който я отигра прекрасно с пета и го изведе на позиция за изстрел, а топовният удар на Ернандес не остави шансове на вратаря. Секунди след попадението Менян трябваше да се намесва след добър удар на Пелегрини. В последната минута от редовното време резервата Юнус Муса удари греда след индивидуален пробив.

МИЛАН - РОМА 3:1
1:0 - Адли (11)
2:0 - Жиру (56)
2:1 - Паредес (69-д)
3:1 - Тео Ернандес (84)

Снимки: Gettyimages