Черно море тръгна със загуба в контролите

Есенният първенец в efbet Лига - Черно море, допусна загуба в първата си контрола от зимната подготовка. "Моряците" отстъпиха с 0:2 на Фарул (Констанца) в мач, игран на базата в Овидиу. Варненци стояха добре през целия двубой, но допуснаха два гола в рамките на две минути през второто полувреме.

"Моряците" стартираха срещата по-добре и до 5-ата минута успяха да създадат две поредни опасности пред вратата на домакините. Първо Николай Златев проби отляво, напредна към пенала и стреля, но вратарят спаси. Веднага след това Мартин Милушев отправи удар от границата на наказателното поле, но отново стражът на Фарул се намеси подобаващо.

Малко след това играчите на Илиан Илиев изпуснаха 100-процентова ситуация. Алекс Фернандес постави началото на страхотна контраатака. Намери Сула, който се освободи и пусна към Милушев, който напредна сам срещу вратаря и подаде на Атанас Илиев в наказателното поле, а нападателят на Черно море, на празна врата, прати топката над напречната греда.

До 30-ата минута "моряците" диктуваха темпото на терена, но така и не успяваха да завършат подобаващо своите атаки. 10 по-късно домакините създадоха добра контраатака, която завърши с удар по диагонала, но в аут.

Илиан Илиев направи девет промени в състава на Черно море на почивката. В игра се появиха Християн Славков, Мартин Дичев, Влатко Дробаров, Васил Панайотов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Берк Бейхан, Едгар Пашеко и Исмаил Иса. Единствените, които останаха в игра от първото полувреме, са Виктор Попов и Росен Стефанов.

56-ата минута Фарул откри резултата. Мартин Дичев фаулира футболист на домакините на границата на наказателното поле, а при изпълнението на прекия свободен удар Луис Мунтеано реализира за 1:0. Преди да влети в мрежата топката се отклони в стената и излъга вратаря Християн Славков.

Само 120 секунди по-късно Фарул отбеляза страхотен гол от 30 метра чрез Дамиен Дусаут - 2:0.

В 78-ата минута Росен Стефанов и Виктор Попов отстъпиха местата си на младите Георги Венциславов и Борис Стойков. В заключителните минути на срещата домакините създадоха няколко добри ситуации, завършили с удари, които обаче не затрудниха Славков.

ФАРУЛ 2:0 ЧЕРНО МОРЕ

1:0 Мунтеано (56)
2:0 Дусаут (58)

Стартов състав на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Росен Стефанов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Мазир Сула, Мартин Милушев, Николай Златев, Атанас Илиев;

Второ полувреме: Християн Славков, Мартин Дичев, Георги Венциславов, Влаткo Дробаров, Васил Панайотов, Мишаел Алвес, Велислав Василев, Берк Бейхан, Едгар Пашеко, Исмаил Иса, Борис Стойков.

Снимки: "Фейсбук" на Черно море