Бенфика елиминира Брага след труден обрат

Отборът на Бенфика се пребори трудно с 3:2 срещу коравия тим на Брага в среща от петия кръг на Купата на Португалия. С успеха “орлите” се класираха за фазата на най-добрите осем в състезанието.

Домакините сами си направиха живота труден, след като Жоао Марио си вкара автогол още в осмата минута. До края на полувремето те възкръснаха и осъществиха пълен обрат. Първо, в 42-ата минута Рафа Силва, а след него в изтичащите секунди от редовното време в 45-ата минута Артур Кабрал изведе съотборниците си за първи път напред.

Второто полувреме започна отново много лошо за домакините от Бенфика, като Родриго Саласар успя да изравни в 48-ата минута за тима на Брага. Все пак “орлите” намериха сили и вкараха трети гол в 70-ата минута, когато Фредрик Аурснес се разписа и оформи крайния резултат.

В днешния 11-и януари (четвъртък) ще се изиграят последните две срещи от 5-ия кръг на състезанието, след което Бенфика ще научи съперника си за фазата на 1/4-финалите.

Снимки: Imago